«С книгой мир добрей и ярче»

Книга для детей – это окно в новый мир, полный удивительных путешествий и открытий. Книга дает знания, развивает мышление, воображение и речь, но самое главное – она учит чувствовать, сопереживать и любить. Читая или слушая, как читают родители, ребенок сопереживает героям, расстраивается и радуется вместе с ними, учится понимать, что такое хорошо и что такое плохо.

С 5 по 9 апреля 2021 года в КГУ «Рудненская специальная школа для детей с особыми образовательными потребностями» Управления образования акимата Костанайской области прошла Неделя детской и юношеской книги под названием «Книжная вселенная». В рамках этой недели были проведены мероприятия: выставка-открытие «С книгой мир добрей и ярче», выставка рисунков «Любимые книги – любимые герои», онлайн-викторины «В стране сказок» для 1-4 классов и «Книжная вселенная» для 5-9 классов, а также мастер-класс «Подарок книге» и онлайн-марафон «Моя любимая книга».

Дети с радостью участвовали в событиях данной недели и делились впечатлениями о любимых книгах. Завершилась неделя подведением итогов и награждением активных участников мероприятий.

Кітабының апталығы шеңберінде іс-шараларды өткізу туралы ақпарат

Балаларға арналған кітап-бұл таңғажайып саяхаттар мен ашылуларға толы жаңа әлемге терезе. Кітап білім береді, ойлауды, қиялды және сөйлеуді дамытады, бірақ ең бастысы – сезінуге, жанашырлыққа және сүюге үйретеді. Ата-аналардың қалай оқығанын оқып немесе тыңдап, бала кейіпкерлерге жанашырлық танытады, олармен бірге ренжіп, қуанады, не жақсы, не жаман екенін түсінуге үйренеді.

2021 жылдың 5-9 сәуір аралығында Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының « Ерекше білім беру қажеттілігі бар балаларға арналған Рудный арнайы мектебі» КММ-де «Кітап әлемі» атты балалар мен жасөспірімдер кітабының апталығы өтті. Осы апта шеңберінде мынадай іс-шаралар өткізілді: «Мейірімді әлем және жарқын кітаппен» көрме – ашылуы, «Сүйікті кітаптар-сүйікті кейіпкерлер» суреттер көрмесі, 1-4 сыныптарға арналған «Ертегілер елінде» онлайн-викториналары және 5-9 сыныптарға арналған «Кітап әлемі» онлайн-викториналары, сондай-ақ «Кітапқа сыйлық» шеберлік сыныбы және «Менің сүйікті кітабым» онлайн-марафоны.

Балалар осы аптадағы іс-шараларға қуана қатысып, сүйікті кітаптарынан алған әсерлерімен бөлісті. Апта қорытындылаумен және іс-шаралардың белсенді қатысушыларын марапаттаумен аяқталды.